inwestycja dom jednorodzinny
lokalizacja powiat łódzki wschodni, gmina Koluszki
liczba kondygnacji 2 pełne
powierzchnia użytkowa 254m2
powierzchnia netto 292m2
powierzchnia zabudowy 293m2
technologia budowy ściany murowane z pustaków ceramicznych, stropy żelbetowe monolityczne, ławy fundamentowe żelbetowe
elewacja spiek ceramiczny z fakturą jasnego kamienia
dach płaski
Powściągliwość. To słowo chyba najbardziej pasuje to tego projektu. Takie założenie towarzyszyło od początku. Powściągliwość w formie i materiale, która zaowocowała harmonijną bryłą delikatnie wyróżniającą się na tle otaczającego krajobrazu. Z mieszaniny minimalizmu i współczesnego modernizmu powstała elegancka rezydencja o nowoczesnym i reprezentacyjnym charakterze bowiem dom ma służyć nie tylko jako wygodna siedziba rodzinna. Pełnić ma również funkcję miejsca towarzyskich i biznesowych spotkań dla niewielkiego grona gości.
Całość zamknięta w skorupie z białego wielkoformatowego spieku ceramicznego z ledwie widocznym wzorem kamienia. Horyzontalne linie nadają dynamiki. Przez duże przeszklenia w strefie dziennej od strony ogrodu krajobraz dość naturalnie wnika do środka domu.
We wnętrzach również przeważa biel. Podobno w pomieszczeniach, w których dominuje ta barwa, znacznie efektywniej można wypocząć, kolor ten pobudza również zmysł intuicji oraz wpływa na optymistyczne postrzeganie świata i łagodzi stres. Jego neutralność nie pochłania uwagi, co pozwala na skupienie myśli wokół spraw istotnych. Z drugiej jednak strony zbyt dużo białego może powodować poczucie osamotnienia, więc... trzeba uważać, grunt to równowaga. Dlatego tu pojawiają się elementy ciepłego drewna i oliwkowej zieleni.
Zamiast zabawy detalem mamy grę bryłami i powierzchniami, ponieważ cały czas towarzyszyło nam przekonanie, że siła tkwi w prostocie. Oszczędność formy jest więc jak najbardziej świadoma.
projekt domu | TRIHOUE Architektura Krzysztof Gajda | architekt Łódź | Wszelkie materiały (treści, teksty, ilustracje, zdjęcia itp.) przedstawione w obrębie domeny www.trihouse.pl objęte są prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (t.j. Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.